Tokiden Ev Almak

Tokiden Ev Almak

Toplu konut idaresi olarak açılımı yapılan tokinin ülkenin farklı bir çok yerinde yapıları

mevcuttur. Hatta büyük şehirlerde aynı şehrin farklı noktalarında da farklı lokasyonlar

üzerinde evleri olan toki uzun yıllar kirada olanları ev sahibi yapmaktadır.

Toki aslında yola çıkarken durumu ev almaya müsait olmayanları daha rahat ev sahibi yapmak için yola koyulmuştur. Uzun yıllar bu işi yapmak ve bir çok şehirde bir çok kişiyi ev sahibi yapmıştır. Kira öder gibi ev sahibi olmak herkesin tercih edeceği bir yöntemdir. Tokiden ev almak dar gelirli vatandaş için oldukça avantajlıdır.

Toplu konut idaresi olarak açılımı yapılan Toki’nin ülkenin farklı bir çok yerinde yapıları mevcuttur. Hatta büyük şehirlerde aynı şehrin farklı noktalarında da farklı lokasyonlar üzerinde evleri olan TOKİ uzun yıllar kirada olanları ev sahibi yapmaktadır.

Tokiden Ev Almanın Şartları Nelerdir

 Toki’den taksitle ev al imkanından yararlanmak için mutlaka Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak şarttır.

  • Kişinin tokinin ev yaptığı il ya da ilçede ikametganının olması gerekir. Bu ikametgah en az bir yıllık olmalıdır.
  • Başvuruda bulunacak kişinin ve ev halkının herhangi birisinin tapulu bir evi olmaması gerekir. Tokiden ev almak için başka evlerin olmaması gerekir.
  • Bir haneden sadece bir kişinin başvurusu geçerlidir.
  • Başvuru yapıldığı tarihten itibaren 25 yaş ve üzerinde olmak gerekir.
  • Aylık gelirin bir aile için 4.500 tl’yi geçmemesi gerekmektedir. Çünkü TOKİ ev uygulamasını düşük geliri hedef alarak başlamıştır.

 Toki’den Ev Almak Avantajlı Mı

 Yıllarca kirada yaşayan bir aile için düşük taksitle ev almanın yolunu açan tokiden ev almak avantajlıdır. Kiracıya ev sloganı bu uygulama için çok doğru bir söylemdir. Peşinatın gerekli olduğu bu yöntemle ev almaktaki en büyük avantaj ödenecek taksit tutarının düşük olmasıdır. Toki’den ev almak isteyenler bütçesinden kiraya ayırdığı para kadar para ayıracak ve bu ev almaları için yeterli olacaktır.

120 ay taksit seçeneği tokiden ev almada 6 ay gibi aralıklarla taksitlerde bir miktar artış oluyor. Bu artışı enflasyon oranına göre düzenleyen toplu konut idaresi başkanlığı için düzenli yapılan ödemeler önemli hale geliyor. Bu seçenekle ev almak isteyenler mutlaka taksitlerde yaşanacak artışı göz önünde tutarak bir ödeme planı ve bütçe oluşturmalılar.

Detaylı Bilgi Almak İçin
Formu Doldurun Sizi Arayalım.admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos