Kiradan kurtulup kendi evinde oturmak herkesin hayalidir. Ev sahibi olamayan ya da kiracı olarak yaşamına devam etmeyi tercih edenler tarafından oturdukları evlere kira için ödenen paralar üst üste koyup hesaplandığında ortaya çıkan meblağ gerçekten taksitle ev alsam daha iyi de dedirtiyor.

Hangi yolla taksitle ev alabilirim

Ev almak isteyenler için farklı alternatifler tabii ki mevcut.

  • Kredi çekmek
  • Kooperatife girmek
  • Faizsiz ev alınabilecek sistemlere dahil olmak
  • TOKİ’ye başvurmak gibi.

Ama hangi yola başvurarak almak isterseniz isteyin elinizde verebileceğiniz peşinatın olması sizi avantajlı bir konuma getirecektir.

Çekeceğiniz kredi miktarı ne kadar düşük olursa kira öder gibi ev alma hayaliniz de gerçek olur ve taksitle ev almak istiyorum cümlesini de artık kurmaz ve alıyorum dersiniz.

Piyasa koşulları, nakit sıkıntısı ve  faiz oranları düşünüldüğünde borç yükü altına girmek gerçekten zor ancak güvenilir bir kooperatife girebilirseniz çok uzun yıllar beklemeden kiracıya ev aldıran kooperatifi kuranlara da duacı olursunuz.

Eğer elinizde birikim yoksa taksitle ev almak istiyorum diyerek hangi bankaya giderseniz gidin çekeceğiniz kredi faiz oranı aşağı yukarı aynı seviyededir ancak bazı kamu bankaları aracılığıyla belirlenmiş konutlar için yapılan kampanyalardan faydalanmak da mümkün.

Konut kampanyası yaparak taksitle ev sahibi yapan bankalar

Son zamanlarda adlarını sıkça konut kampanyalarında duyduğunuz ve öne çıkan

  • Ziraat Bankası
  • İş Bankası
  • Halkbank
  • VakıfBank

tarafından desteklenen emlak konut   projeleri için faizleri %1.78 e kadar çeken bankalarda alıcıya %0,98 oranında faiz ile çeşitli vadeler ve ödeme seçenekleri de sunulmakta. Ayrıca Başbakanlık Toplu Konut İdaresi ya da kısaca TOKİ’nin her il ve farklı kesimler için yaptığı konutlardan faydalanmak da mümkün. Bilindiği gibi TOKİ ev sahibi yapmakla kalmıyor taksitle ev almak istiyorum diyen insanlara sosyal alanları olan, ulaşımı belediyeler tarafından desteklenen, okul problemi olmayan yaşanabilir alanlar da sunuyor. Ülke genelinde yapmış oldukları çeşitli kampanyalarla her kesime hitap ediyorlar. Kira vermekten kurtulmak isteyen insanlara toki ev aldırdığı gibi, sadece şehit yakınları ve gazilere değil, durumu iyi olmayan dar gelirli vatandaşlara da isteklerine göre cazip avantajlar sunuyor. Ayrıca toki emekliye ev kampanyaları da yapıyor.

katilimevim-sabit-reklam