Faizsiz Ev Alınabilir mi?

Günümüzde pek çok kişi bir evim olsun düşüncesi ile uzun yıllar boyunca birikim yaparlar. Ancak yine de bu birikimleri bir ev almaya yeterli gelmeyebilir. Artık günümüzde faizsiz ev alma fırsatları da faizsiz ev almak isteyen kişilerin talepleri sonucunda farklı çözümler ortaya çıkmıştır. Böylece kişiler ev almak için birikimleri yetmediği durumlarda bir de faiz yükü altına girmek zorunda kalmayacaklar. Kendi bütçeleri için en uygun faizsiz ev alma alternatifini değerlendirebilirler. Ancak faizsiz ev almak isteyen kişiler faizsiz, kredisiz ev alma seçeneklerini mutlaka ayrıntılı bir şekilde araştırmalıdırlar.

Taksitle Faizsiz Ev Alma

Ev almak için elinde birikimi olmayan kişiler için taksitle ev almak artık hayal değil. İnşaat sektöründeki yatırımcılar talepler doğrultusunda bir takım alternatif çözümler ortaya koymuşlardır. Ev alarak kiradan kurtulmak isteyen müşterilerine uygun fiyatlı ödeme seçenekleri sunmuşlardır. Taksitle fazisiz ev satan firmalar dışında ise, günümüzde artık katılım bankaları faizisiz ev almak isteyen kişilere faizisiz ev kredisi vermek için çeşitli kampanyalar yapmaktadırlar. Katılım bankaları, faizsiz bankacılık şeklinde faaliyet yürüten bankalardır. Ev sahibi olmak isteyen kişiler çok sayıdaki bu katılım bankalarının kampanyaları arasından kendi bütçelerine uygun bir seçim yapabilirler. Genel olarak katılım bankalarının faizsiz ev kredisi verme şekli şöyledir. Banka alacağınız evin değerini belirleyerek evin değeri üzerine kar payı koyarak size satıyor. Yapılan kredi anlaşması ile beraber satın alınan eve ipotek konuluyor ve kredi ödemesi bitene kadar bu rehin işlemi devam ediyor. Kredi ödemelerinin bitmesiyle birlikte rehin işlemi kaldırılıyor. Böylece katılım bankaları faizsiz şekilde ev kredisi vermiş oluyorlar. Yapılan çeşitli kampanyalarla faizisiz ev almak isteyen ancak belli birikimi olmayan kişiler için de ev almak artık hayal olmaktan çıkmıştır. Her ne kadar taksitle ev al düşüncesi cazip gelse de kişilerin bütçelerine uyup uymayacağını iyi değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu şekilde ev almayı düşünen kişiler aylık gelirleri ile ev alırken her ay ödemeleri gereken ödeme planını hesaplayarak bir karar vermelidirler.

TOKİ Konut Projesi İle Fazisiz Ev Alma

Toki’nin her ilimizde yaptığı konut projeleri de faizsiz ev alma seçeneklerinden birisidir.  Buradan ev almak isteyen kişi başvuru şartlarına uyduğu takdir de ev sahibi olabilir. Toki faizsiz konut kredisi için en önemli unsurlardan birisi borcunuzun olmamasıdır. Bir diğer unsur ise, başvuru şartlarıdır. Bu şartlara uyduğunuz takdirde Toki konut projesi ile fazisiz ev alma şansınız olmaktadır. Toki konut projesi şehit ve gazi yakınlarına, engellilere özel başvuru şartları vardır ayrıca bu kişilere öncelik tanınmaktadır.

katilimevim-sabit-reklam