Son zamanlarda İstanbul kentinde ev sahibi olmak isteyenlerin sayısının her geçen gün artış gösterdiği bilinmektedir. Özellikle bu kentte yaşayanların büyük bir kısmı kira ödemek yerine, kendi evlerinin sahibi olmak istemektedirler. Ama özellikle İstanbul gibi bir kentte bu çok da kolay olan bir süreç değil. Zira ev fiyatları çok pahalı, çok astronomik ve insanların eğer belli bir birikimi yoksa ya da çok iyi bir kazançları yok ise ev sahibi olmak imkansız gibi görünebilir.

Kiradan Kurtulmak İçin Neler Yapılabilir?

Kiradan kurtulmak için bankalardan kredi çekerek ev sahibi olmak bile çok pahalıya yol açabilir ama sonuç da bu da yöntemlerden bir tanesidir. Lakin kimi zaman ödenen kredi faizlerinden ötürü insanlar bu yönteme çok sıcak bakmamaktadır. Bunun yerine farklı arayışlara girmektedir.

Nitekim günümüzde artık İstanbul’da bile olsa, kişilerin ekonomik durumu ne olursa olsun, ev sahibi olmak hiç de ciddi bir sorun değil. Hayal değil ve değişik yöntemler ile teknolojinin geldiği nokta itibarı ile rahatlıkla senetle, kira öder gibi ev sahibi olmak mümkün.

Bunun için eğer doğru bir araştırma yapılır ise özellikle alt gelir grupları için son derece doğru seçeneklerin olduğu ve kendi bütçelerini zorlamadan ev sahibi olabilecekleri görülecektir.

Kredisiz Ev Alma Yöntemleri Nelerdir?

Kredisiz ev yöntemi olarak üstte de ifade edilmeye çalışıldığı gibi senetle, kredisiz, faizsiz ev sahibi olunabilir. Kişilerin bu yöntemle ev almaları için öncelikle bu alanda hizmet veren faizsiz ev alma firmalarından birine başvurmaları gerekir. Burada da farklı seçenekler insanların karşısına çıkar.

Bunun akabinde ilgili firma belirlendikten sonra kişinin alacağı eve göre ve ödeyebileceği aylık ödemelere göre kişi ilgili kurumda kendisi ile eşdeğer kişilerin olduğu havuza alınır. Akabinde ödemeler başlar ve öncesinde yapılan çekiliş ile sıra kendisine geldiğinde evine geçer. İsterse baştan peşinat verme ve/veya ön ödeme yapma gibi seçenekleri de bulunur. Burada tercihler tamamen kişinin kendisine kalmış durumdadır. Kendisini yormadan istediği gibi ev sahibi olur. Taksitle ev alma fırsatının bulunuyor olması; konut almayı isteyenlerin elini güçlendirmektedir.

katilimevim-sabit-reklam