Ev sahibi olmak isteyen pek çok kişi çok ciddi bir finansal kaynak sıkıntısı yaşıyor. Bu sıkıntıyı çözmek için yapılan ve ilk akla gelen işlem bankalardan yüklü faiz oranları olan krediler çekmek oluyor. Ancak ev satın alınırken bankadan kredi çekmenin yanı sıra çok daha farklı alternatiflerde mevcuttur. İnanlara finansal destek sunmakta olan birçok banka dışı firma bugün Türkiye’de hizmetlerine devam etmektedir.

Bankaların insanlara vermiş oldukları kredilerinin faizleri oldukça yüksek olduğundan insanlar kredi çekmekten çekiniyorlar. Bu gayet anlaşılır bir durumdur. Tam da bu nedenden ötürü insanlar artık farklı alternatifler aramaktadır. Ve bu alternatiflerin başında ise faizsiz finansal destek sunan şirketler gelmektedir. Katılımevim’de bu şirketlerden bir tanesidir.

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşullarda insanlar aldıkları maaşlarla kenara 3-5 kuruş dahi atarak birikim yapamamaktadır. Tamda bu sebeple insanlar ev veya araba almak istedikleri zaman tek çare olarak bankadan kredi almayı görmektedir. Ancak ev sahibi olmak için artık yüksek faiz oranlı krediler çekmeye gerek kalmamıştır. Ev ya da araba satın almayı düşünen kişiler artık finansal destek sağlayan ve bunu faizsiz ve vade farksız yapan şirketlere yönelmektedirler.

Katılımevim Nedir

Katılımevim kişilere araba ya da ev satın almak istediklerinde mali destek sunmakta olan bir firma olarak karşımıza çıkmaktadır. Katılımevim aracılığıyla sıfır veya ikinci el bir evi bütçenize göre alabilirsiniz. Burada evinizin maliyetinin ne kadar olacağına kendiniz karar verirsiniz. Öte yandan Katılımevim’e peşinat ödemesi yapmak da zorunlu değildir. Eğer birikmişiniz varsa peşinat ödersiniz. Yoksa peşinat vermeden de sisteme kayıt olabilirsiniz. Her ay Noter huzurunda düzenlenen çekilişlerde ilk sırada yer alabilir ve evinize daha ilk taksiti ödediğinizde kavuşmuş olursunuz. Satın alacağınız evin tapusu direkt olarak sizin üzerinize yapılacaktır. Ev almak Katılımevim sayesinde sanıldığından çok daha kolay olacaktır. Artık sizde daha çok zaman yitirmeden Katılımevim’e katılabilir ve dilediğiniz evi dilediğiniz tutarda taksit ödeyerek satın alabilirsiniz.

2018 senesinde kurulan Katılımevim şirketi, kurulduğu günden beri aralıksız olarak hizmetlerini sürdürmektedir. Katılımevim pek çok kişiyi ev sahibi yapmayı başarmıştır. Faizsiz ev satın almak istiyorsanız Katılımevim’in sunmuş olduğu koşulları ve avantajları incelemenizde büyük fayda vardır.

Katılımevim Kimin

Katılımevim şirketinin yönetim kurulu başkanlığı vazifesini aynı zamanda şirketin kurucusu da olan Serdal Turhan yapmaktadır. 2018 senesinde kurulan firma peşinatsız ev almak isteyen kişilerin ilk durağı olmaktadır. Katılımevim ve başkanı daha birçok kişiyi ev ya da araba sahibi yapabilmek için hizmetlerine aralıksız olarak devam etmektedir.

Katılımevim Yöntemleri

Türkiye’nin birçok şehrinde şubesi olan Katılımevim bu sektörde son derece iddialı olan bir şirkettir. Katılımevim geliştirmiş olduğu metotlarla insanları ev sahibi yapmayı sürdürmektedir. 4 farklı yöntemle insanları ev sahibi yapan Katılımevim de en çok tercih edilen model, rahat modeldir. Diğer modeller ise şunlardır; esnek model, hızlı model ve sabit modeldir. Katılımevim ailesine dâhil olan kişiler ödeyecekleri taksit miktarını kendileri tespit ederler. Bütçeleri hangi model için uygunsa o modele katılmak gerekir. Böylece Katılımevim’in sağlamış olduğu bütün avantajlardan en iyi şekilde yararlanılmış olunur. Bu sistemlerle birlikte faizsiz konut kredisi almak son derece kolaylaşmıştır.

Katılımevim ailesine katılan kişiler gruplarda toplanırlar. Her ay gelen taksitlerle şanslı kişi o ay içerisinde ev sahibi olur. Evin sahibinin kim olacağına Noter huzurunda yapılan çekiliş belirler.

Katılımevim’e giren bir kişinin eğer öncesinden belirli bir birikimi mevcutsa peşinat verebilmektedir. Peşinat ödemesi yapan kişinin ödeyeceği taksit tutarında düşüş yaşanır. Ayrıca ödeyeceği borç çok daha erken bir sürede biter. Fakat Katılımevim’de peşinat ödeme mecburiyeti bulunmamaktadır. Peşinat ödemek yalnızca taksit ödeme noktasında bir avantaj sağlar. Ev sahibi olacak kişiyle Katılımevim personelleri arasında öncesinde bir toplantı gerçekleşir. Burada satın alınacak evin ne kadar olacağına, taksitlerin hangi aralıklarla ve ne kadar ödeneceğine karar verilir. Burada kesinlikle ev sahibi adayını zorlayacak bir ödeme planı çıkartılmaz. Bu sistemle beraber evine yerleşen birçok kişi mutlu ve huzurlu bir hayat sürmektedir.

Katılımevim Katılım Şartları Nedir

Katılımevim üyesi olmak için herhangi bir kısıtlama ve sınırlama yoktur. Dileyen herkes bu sisteme çok kolay bir şekilde katılabilmektedir. Faizsiz ev kredisi almak isteyen bütün Türkiye Cumhuriyeti yurttaşları Katılımevim’e dâhil olarak ev sahibi olabilmektedirler. Türkiye’nin neresinde yaşarsanız yaşayın sisteme katılabilir ve kira yükünden bir an evvel kurtulabilirsiniz.

Katılımevim firması bütün bütçelere hitap edebilmeyi başarmış olan çok yönlü bir kuruluş olarak karşımıza çıkmaktadır. Katılımevim’in geliştirdiği tasarruf modellerinden yararlanmak isteyen herkes bu sistemde kendisi için bir yer bulabilir. Özellikle de tamamen faizsiz ve peşinat ödeme zorunluluğu olmaması Katılımevim firmasını daha da uygun bir hale getirmiştir. Katılım konusunda herhangi bir şart aranmaması, ev sahibi olmak isteyen kişiler için oldukça iyi bir avantajdır. Bu sayede herkesin bir gün bir ev sahibi olabilme şansı ortaya çıkmıştır.

Katılımevim Örnek Hesap Tablosu

Katılımevim 4 farklı modelle üyelerine hizmet vermektedir. Üyelerin en çok tercih etmiş olduğu model rahat modeldir. Bu modelde kredi yükü veya faiz yükü yoktur. Bu nedenle seçebileceğiniz en avantajlı modellerden bir tanesidir. Bu modelde de ödeyeceğiniz taksit miktarını yine kendiniz tespit edersiniz. Düşük taksitle ev sahibi olmanın yollarından bir tanesi bu sistemdir. Noter huzurunda yapılacak çekilişte ilk sırayı aldığınızda ilk taksiti öder ve hemen yeni evinize taşınabilirsiniz. Daha sonrasında kira öder gibi taksitlerinizi ödersiniz.

Hızlı modelde yine ödenecek tutar ev sahibi adayı tarafından belirlenir. Her ay kenara 1500 TL koyarak 580 bin TL’lik bir evi satın almanız ne kadar süreceğini bir düşünün. Ancak hızlı model sisteminde bu ücretle en geç 2 yıla kadar bir ev sahibi olabilirsiniz. Bu sistemin adı bu yüzden hızlı modeldir.

Sabit modelde ise ilk başta belirlediğiniz taksit tutarı değişmez ve borcunuz bitesiye kadar devamlı aynı ücreti ödersiniz. Böylelikle kredi çekmeden ve faizleri ile uğraşmadan ev sahibi olmuş olursunuz. Ayrıca bu modelde ara ödeme yapma şansınızda vardır. Ara ödeme yapıldığı takdirde borcunuz daha kısa bir zaman dilimi içerisinde bitecektir. Öte yandan ödeme zamanı herhangi bir zorluk yaşarsınız taksit ücretinde indirime gidebilirsiniz veya birkaç aylığına ödeme işlemlerini dondurabilirsiniz.

Esnek modelde ise peşinat ve ara ödeme yapılır. Böylelikle ev sahibi olma süreciniz daha hızlı olacaktır. Borcunuzu da erkenden kapatmış olacaksınız.

Katılımevim ile ev satın almanın avantajları oldukça fazladır. Evinizi hem faizsiz hem kredisiz almanızla birlikte toparlamanız gereken evrak sayısı da son derece azdır.

Katılımevim Araba

Katılımevim şirketi müşterilerini sadece konut sahibi yapmak ile yetinmemektedir. Konut sahibi yapmakla beraber otomobil sahibi de yapmaktadır. Bu alanda da tıpkı ev alma metodunda olduğu gibi alacağınız arabayı ve ödeyeceğiniz taksit tutarını siz belirlersiniz. Ayrıca bu alanda faizsizdir. Katılımevim müşterilerine faizsiz ve vadeli araba sahibi olanağı da sunmaktadır.

Türkiye’nin hangi kentinde olursa olsun istediğiniz arabayı satın alabilirsiniz. Satın almak istediğiniz araç sıfır olacağı gibi ikinci elde olabilir. İlk etapta alacağınız aracı seçmeli ve ardından aylık ne kadar ödeme yapabileceğinizi belirlemelisiniz. Tabii ara ödeme ve peşinat ödemesi yapıp yapamayacağınızı da hesap etmelisiniz. Yine ara ödeme veya peşinat ödemesi yaparsanız aracınıza daha çabuk kavuşursunuz. Taksitle araba sahibi olma fırsatını Katılımevim’in sunduğu fırsatlarla değerlendirebilirsiniz.

Katılımevim şirketi sayesinde senetle araba da satın alabilirsiniz. Ev sahibi olma benzer modeller bu alanda da geçerlidir.

Katılımevim Şubeleri

Katılımevim firmasının merkezi Alaşehir’dedir. İstanbul’da 3 tane şubesi mevcuttur. Bu şubeler Ümraniye, Bağcılar ve Pendik ilçelerinde bulunmaktadır. Bu şubelerin dışında Bursa, Gaziantep, İzmir, Konya ve Elazığ’da da şubeleri mevcuttur.

Eğer sizin yaşamış olduğunuz şehirde Katılımevim şubesi mevcut değilse size en yakın olan ile gidebilir ya da telefonla görüşme sağlayabilirsiniz. Şubelerde şirketle ilgili olarak aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz. Bu soruların hepsine yanıt bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Şunu da belirmemizde yarar var; Katılımevim insanların bankalardaki kredi notlarının düşük olması ile ilgilenmektedir. Bankalardan kredi çekemeyen kişiler rahatlıkla Katılımevim sistemlerine katılabilirler. Bankadaki gibi bir sürü evrak ve imzalarla uğraşmazsınız. Çok az bir evrak doldurursunuz. Bu işlemler sizi asla yormayacaktır. Öte yandan Katılımevim firmasının sağlamış olduğu en büyük avantajlardan bir tanesi de kefil ya da herhangi bir aracı istememesidir.

katilimevim-sabit-reklam