İnsanlar ev sahibi olmak için uzun yıllar çalışmaktadır. Belli ve ortalama miktarlarda bir maaşla çalışan kişilerin ev alması yıpratıcı bir sürece dönüşebiliyor. Kişiler yıpratıcı bu süreci en az hasarla atlatabilmek için yol ve yöntemler arayışına girmektedir. Herhangi bir birikimi olmayan fakat ev sahibi olmak isteyenler Kira öder gibi sistemiyle çalışan kurumlardan destek almaktadır. Bu kurumlarda faiz olmadan kura yöntemiyle kişilerin ev sahibi olmasına yardımcı olmaktadır.

Bankalardan alınan konut kredisi kiracıları ev sahibi yapmanın bir farklı yoludur. Fakat banka kredilerindeki faiz oranlarının yüksek olması kiracıya ev alma işini zorlaştırmaktadır. Çünkü faiz oranları alınan evi normalinden çok daha yükseğe mal olmasına neden olur. Kredilerin 120 ay vade ile verilmesi de nispeten kolaylaştırıcı bir unsurdur.

Kiracıya Taksitle Ev Alma İmkanı

Kiracı olmanın zorluklarını yaşayanlara etrafındaki kişilerin verdiği fikir Taksitle ev al olur. Taksitle ev alma konusunda genelin anlayışı konut kredisi alıp aylık taksitlerle ödemektir.  Oysaki konut kredisi alabilmek için alınacak emlakin ortalama yüzde 20’sinin peşin verilmek üzere hazır olması gerekir. Bu durum birikmişi olmayanlar için ciddi bir problemdir.

Konut fiyatlarının ve faiz oranlarının artmasından dolayı evlerini satamayan inşaat firmaları bankaların bazılarının şubeleri ile sıfır faiz sıfır peşinat gibi anlaşmalar yapmaktadır. Böylece ellerindeki evleri satmanın yolunu aramaktadırlar. Bankaların şubeleri ile yapılan bir anlaşma olduğundan ev almak durumunda olanlar inşaat firmasından bankanın hangi şubesi olduğunu öğrenmelidir.

Kiracıya Peşinatsız Ev Alma Yöntemleri

Kira ödemek insanın canını sıkan bir durumdur. Ay başı gelir kira ödenir çok geçmeden diğer ay gelir ve yine kira ödenir. Bu durum yıllarca böyle devam eder. Ödenen kira karşılığında elinize maddi olarak hiçbir şey geçmez.

Aylık ödemelerini yapmak fakat sonunda ev sahibi olmak isteyenler ev almanın yollarını araştırır. Senetle ev almak bu yöntemlerden biridir. Aslında senette de peşinat istenir fakat pazarlık neticesinde vermeme ihtimali söz konusudur. Fakat senette güvenilen kurumlarla iş yapılmalıdır yoksa maddi sıkıntılar yaşanabilir. Senette faiz işletilir. Faizsiz ev almak isteyenler için çare faizsiz finans kurumlarıdır.

katilimevim-sabit-reklam