Büyük şehirlerde sürekli artan ev kiraları ailelerin bütçelerinde yük olmaktadır. Faizsiz şekilde ve aile bütçesini sarsmadan küçük birikimler ile ev sahibi olunabilir. Kira öder gibi ev sahibi olunabilir ve aile bütçesinden önemli bir masraftan kurtulabilir. Bu şekilde banka kredisi kullanmadan ev alınabilir. Alıcılar taksitleri ödemeye başladığında ev sahibi olma şansı bulunuyor. Bütçede herhangi bir aksilik oluştuğunda evin değerini değiştirme, taksitleri dondurma gibi olanaklar sunuluyor. Uygun olan yöntemi, vade sayısını, bütçenizi belirleyerek ev sahibi olma imkanınız bulunuyor. Kısa sürede teslim alma şansınız bulunuyor.

Ev Nasıl Alınır?

Ev sahibi olacak kişi ister peşinatlı ister peşinatsız almak istediği evin değerini belirlemelidir. Daha sonra kendi bütçesine göre ödemek istediği vadeyi belirler.240 aya kadar taksitlendirmeler mevcut. İster çekilişli ister de çekiliş olmadan diğer sistemler ile ev sahibi olunabilir. Çekilişli sistemde taksit vadesine göre bir gruba dahil olunur ve belli dönemlerde yapılan çekilişten sonra bir kişi ev sahibi olacak şekilde yardımlaşma sistemi uygulanır.

Noter huzurunda çekiliş yapılır. Peşinatlı sistem ile ev sahibi olmak istenildiğinde peşinat ve taksit tutarlarını belirlenir. Bu işlem sonrasında vade belirlenir. Bu aşamalardan sonra ödemelerde herhangi bir artış veya azalma olmaz. Peşinat ne kadar yüksek olur ise ev o kadar erken teslim edilir.

Faizsiz Ev Alma Modelini Tercih Edenler İçin Avantajlar

Alınacak eve hiç fark ödenmiyor, evin değeri ödeniyor. Türkiye’nin hangi ilinde olursa olsun ev sahibi olunabiliyor. İstedikleri herhangi bir ev satın alınabiliyor. Taksitleri evi alan kişi istediği şekilde belirliyor ve 240 aya kadar taksitlendirme yapılabiliyor. Hiç peşinat verilmeden, ön ödemesiz ev satın alınabiliyor. Faizsiz bir şekilde alınan ev alma modeli evi ucuza mal ediyor.

Faiz sonucu bankaya ödenen farklardan da ev sahipleri kar sağlamış oluyor. Ev alırken ortaya çıkan peşinat zorunluluğu ortadan kalkıyor. Kişilerin ekonomik durumlarına göre taksit miktarları ve taksit sayıları belirleniyor. Taksitle ev alma ev sahibi adayları için büyük bir konfor oluyor. İkinci el ev ya da yeni ev tercihi alıcının tercihine bırakılıyor. Ev sahibi adayları tercihlerine göre ev satın alabiliyor.