Hayatımızda yaşadığımız mekanların son derece büyük bir önemi var. Kimse tek başına doğanın içinde yaşamıyor zira insan sosyal bir varlık ve gereksinimlerini karşılamak için kapalı mekanlara gereksinim duyuyor. Ev sahibi olmak kira ödememek ise kiracıların en büyük isteklerinden bir tanesi. Zira kira ödemek tam bir zulüm olabiliyor bazen. Hele bir de ters bir ev sahibi insanın karşısına çıkarsa.

Ev almak eskiden son derece zor olan bir olgu iken günümüzde yeni çıkan olanaklar sayesinde hiç de o kadar zor değil ve kira öder gibi rahatlıkla ev sahibi olmak mümkün. Üstelik kendi belirleyeceğiniz ödeme biçimleri ile. Karar da tercih de tamamen size kalmış durumda.

Faizsiz Ev Alma Yöntemleri

Kişinin belli bir maddi gücü yok ise senetle ev alma noktasında günümüzde kendisine tanınan çok büyük olanaklar var. Bunların en başında Emlak GYO aracılığı ile TOKİ tarafından yaptırılan evlere başvurulması. Ekonomik gücü zayıf, ev sahibi olmayanlar bu yöntem aracılığı ile rahatlıkla ev sahibi olabiliyor.

Bir diğer senetle ev alınması noktasında atılabilecek olan nam-ı diğer faizsiz ev yöntemi EminEvim, Hedef Evim, Fuzulev gibi ev alma noktasında kişilere kolaylık sağlayan firmalar. Burada insanlar kolayca taksitle ev alma olanağına sahip olabiliyorlar. Ki bu oldukça ciddi bir avantajdır.

Ev Fiyatlarını Belirleyen Unsurlar

İster taksitle ev al yöntemine başvurun ister bir başka yöntemle ev fiyatlarını belirleyen unsurların başında evin yeni ev mi, eski ev mi olması sorusu akla gelir. Bunun yanında evin yaşı, bulunduğu konum, kaçıncı katta olduğu, eve ulaşım metotları, evin büyüklüğü, iç özellikleri, kullanılan malzeme de evin fiyatlarını belirleyen diğer unsurlardır. O yüzden bu bağlamda net bir rakam verilemez.

Ev Alırken Bilinmesi Gerekenler

Kiracıya ev olma noktasında son yıllarda yaşanan bu olumlu gelişmelere istinaden insanlar kolayca ev sahibi olabilir ama öncelikle kendi bütçelerini çok zorlamayacak sonrasında ise kendilerine en uygun, en yaşanabilir, satmaları gerekir ise zarar etmeyecekleri türden ev almaları gerektiğini unutmamalı ve seçimlerini ona göre yapmalılar.

katilimevim-sabit-reklam