İnsanlar Kocaeli’de salgının yavaşlamasından sonra konut satışları için fiyatları araştırmaya başladılar. Kocaeli’de konut satışları yer yer değişiklik göstermektedir. Bazı insanlara göre şimdiki konut fiyatları korona virüs salgının yükseldiği zamandakine göre daha uygun.  Mesela şimdi Kocaeli’de Yahya kaptan bölgesinde 3+1 daire fiyatları 300 bin liradan başlarken diğer bölgelerde 230 bin liradan başlayabiliyor.

Bazı insanlar ev sahibinden konuşarak indirimli almayı tercih ederken bazı insanlar da emlak ofisleriyle anlaşarak ev almayı tercih ediyor. Birçok insan pandemi döneminden sonra işlerinin gereği olarak veya yerleşmek istediği için kendilerine uygun olan bir konut aramaya başladı. Bu süreç içerisinde birçok turisti ve iş adamlarını ağırlayan Kocaeli son zamanlarda konut satışları için tercih edilen yerlerden biri oldu.

Kocaeli’de Konut Satışları ve Yatırım

Kocaeli’de konut satışları giderek artıyor. Özellikle bu dönemde insanların iş olanaklarının fazla olduğu için birçok insan Kocaeli’ne yerleşmeye başladı. Türkiye’de gelişen şehirlerin başında gelmesinden dolayı insanlar bu şehri tercih ediyor. Bir diğer tercih sebebi de turizme ve ticarete açık bir şehir. İstanbul’a yakın olması ve konut fiyatları sebebiyle de birçok iş adamının yatırım için tercih ettiği şehir.

Satılık evlerin Kocaeli’nde fazla olmasını değerlendiren bazı iş adamları ve zenginler Kocaeli’ndeki satılık evleri gelecekte fiyatlarının daha da artacaklarını düşündükleri için satın alarak geleceğe yatırım yapıyorlar. Kocaeli’de bulunan dairelerin kat ve kat değer kazanacaklarını düşünen yatırımcılar özellikle de deniz kenarına yakın yerlerden konut satışı yapıyorlar.

Kocaeli’de Tatilciler için Kiralık ve Satılık Evler

Yaz aylarında insanların tercih ettiği turistlik şehirlerden birisi de Kocaeli. Bazı insanları sadece yaz aylarını geçirmek amacıyla Kocaeli’de yazlık kiralıyor veyahut satın alıyor. Bazı turistler ve tatilciler ise günlük, haftalık ve aylık olmak üzere ev kiralıyor.  Deniz kenarındaki satılık evlerin fiyatları daha yüksek olsa da bazı insanların dönemlik de olsa tercih sebebi.

Tatilcilerden bazıları konut kredisi yolunu seçerek ev sahibi oluyor.  Faiz haram olduğu için genelde insanlar kredisiz ev alma yolunu tercih ediyor.  Bazı insanlar Kocaeli’de günübirlik tatil yaptıkları için otel fiyatlarına göre günlük kiralık evlerin fiyatları daha uygun olduğu için günlük kiralık evleri tercih ediyorlar. Bu yönleriyle Kocaeli tatil yatırımı için de mükemmel bir yer.

katilimevim-sabit-reklam