Ev sahibi olmak isteyenlerin fakat ellerinde nakit para bulunmayanların aklına ilk gelen şey, konut kredisi alarak bu isteklerini gerçekleştirmektir. Günümüzde kredi veren kurumlar arasında yer alan katılımevim, uygun fiyatları ile ev sahibi olmak isteyenlerin ilk başvurduğu yerdir. Kira öder gibi ev sahibi olma yolunda, insanlara yardımcı olan kurumlar, herkesi uygun şartları ile bu imkana kavuşturur.

Elinizde yeterli miktarda nakit olmasa bile kredi notunuza göre uygun fiyat seçenekleri ile katılımevim sizi ev sahibi yapar. Katılım evimin, ödemelerde sunduğu avantajları ile her ay düzenli taksitler ile ev sahibi olabilirsiniz. Sizlerde en uygun konut kredi faizleri ile ev sahibi olmak için ilgili yerlere başvurabilirsiniz.

Konut Kredi Faizleri ile Konut Kredisi Dosya Masrafı Hesaplama

Konut kredilerinin alınabilmesi için bazı belgelere ihtiyaç vardır. Tüketicilerden kredi tahsis ücreti olarak alınan dosya masrafı, toplam kredi miktarına göre değişkenlik gösterir. Katılımevim tüketicilere kredi imkanı sunarken, verilen paranın üzerine belli bir masraf almaktadır. Tüketicilerden bir defaya mahsus olarak alınan bu ücret, çekilen konut kredisinin miktara göre değişir.

Tüketicilerin ödemekle yükümlü oldukları tahsis ücretleri,  çekilen kredinin % 0.5’i olarak belirlenir. Her kurum tarafından farklı hesaplanan bu ücret, katılım evim tarafından tüketicilerin aylık olarak ödeyeceği taksitlere yansıtılır. Bütçenizi zorlamadan alacağınız ev için belirlenen en uygun konut kredisi, katılım evim avantajları ile kullanmanız için kısa sürede hazırlanır.

En Uygun Konut kredisi Dosya Masrafı Nedir?

Konut kredilerinde kesilen dosya masrafı, alacağınız miktar ile orantılı olmaktadır. Mesela 50. 000 TL tutarında bir kredi çekmek isterseniz ödemeniz gereken dosya masrafı 250 TL olurken, 200.000 TL kredi için ise 1000 TL olarak hesaplanır. Burada önemli olan sizin ne kadar bir miktara ihtiyaç duyduğunuzdur. Dosya masrafını ne kadar ödeyeceğiniz, ev almak için talep ettiğiniz krediye göre değişim gösterir.

Katılım evim güvencesi ile ev sahibi olma yolunda adım atmak isteyen tüketiciler, kredi başvurusundan sonra alacakları evin maliyetine karar vermelidirler. Kendileri için uygun olan evi, katılım evim kredisi ile en uygun oranlarla satın alma şansına sahip olurlar. Alacağınız konut kredisi sayesinde, kira parası yerine kendi evinizin borcunu ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz.