Kiracılıktan kurtularak bir eve sahip olmak yüzbinlerce kişinin hayalidir. Bunun için bazı seçenekler de bulunmaktadır. Ancak bazı ev alma sistemlerinin yükü ve konut fiyatları düşünüldüğünde bu işlem sanıldığı kadar kolay ilerlemeyebilmektedir. Kişinin cebine en uygunu bulmak ve süreci ona göre yönetmek zordur. Özellikle faizsiz ev arayışında olanların gerçekten sıkı araştırmalar yapmaları gerekir.

Ev alma durumu denildiğinde ilk akla gelen bankalar ve ev kredisi olmaktadır. Ancak bunun yöntemlerden sadece bir tanesi olduğu bilinmelidir. Tek seçenek bankalar olarak görülmemelidir. Faizlerin geri ödemelerindeki sorunlar dar gelirli kişiler açısından sorun teşkil edebilmektedir. Bu kişiler için daha esnek bir sistem arayışı gerekmektedir. Öte yandan bankalarda ev fiyatları doğrultusunda çeşitli masrafların çıkması da beli bükmektedir.

Dar Gelirliler İçin Ev Alma Yöntemleri

Onlarca süreçten geçtikten sonra alınabilen konut kredisi uzun ve zorlu bir yolculuk olabilmektedir. Almak istenen şey için fazla paranın ödenmesi gereken bir borçtur. Doğru araştırmalar yapıldığında ve profesyonel hizmet alındığında kredisiz ev almak mümkün olmaktadır. Senet yöntemiyle ev almak bunlardan biridir. Bir başka yöntem de özel kurumların tasarruf sistemlerine başvurmaktır.

Bu sistemlerde işleyiş daha farklı ve çeşitli kolaylıklar olduğu için ev sahibi olmak dar gelirliler için de daha kolay olabilmektedir. Ancak bu yöntemde güvenilir bir firmayla anlaşma sağlanması ve bazı teminatların alınması gerekmektedir. Sonradan mağdur olmamak adına her adım ince ince ölçülüp tartılmalıdır. Doğru adımlar atıldığı takdirde hızlı ve ekonomik biçimde hayallerinizdeki eve kolayca kavuşabilirsiniz.

Banka Kredisiz Ev Almanın Yararları

Finansman araçları ev almak için çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Kredi ve müteahhitte borçlanma ile satılık ev almak beraberinde çeşitli sıkıntıları da getirebilmektedir. Birikim yaparak ev almak da bu ekonomik şartlarda oldukça zor. Ancak her bütçeye uygun bir ev ve ödeme planı bulmak imkânsız değil.

Faiz ya da kredi olmadan aylık taksitle ev almanın mümkün olduğu sistemler bulunmaktadır. Bütçeyi sarsmadan yapılan küçük ödemelerin sonunda kira ödeme mantığıyla ev sahibi olunmaktadır. Katılımevim bu hizmetleri sunan finansman araçlarından bir tanesidir. Bu sistemde konutun yanında araç ve arsa gibi yatarımlar da yapılmaktadır. Ekstra harcamalar olmadan ev alabilirsiniz.

katilimevim-sabit-reklam