Yıllarca para kazanıp birikim yapmanın en önemli amacı ev ya da araba sahibi olmaktır. Bu amaca kolay yoldan ulaşmak isteyenler kredi çekerken bazıları da birikim yapmaktadırlar. Son zamanlarda konut kredilerinin yüksek faizlere ulaşması birçok insanı senetle ev almaya yönlendirdi. Senetli konut satışı da bu doğrultuda artarken kredi kullanımlarında düşüş yaşanmıştır. Gayrimenkul şirketleri ve inşaat-emlak şirketleri senetle ev alma yöntemini ilerletmiş durumda. Bu şirketler; ev sahibi olmak isteyenlere uzun süreli senetlerle taksitli ev alma imkânı sunmaktadır. Bu sistem tanıdıklardan borç almak veya faizli banka kredisinden uzak durmak isteyenler için önemli bir alternatiftir.

Faizsiz Ev Alımlarının Avantajları

Faizsiz ve peşinatsız ev satışları alıcıların birikim sahibi olmalarına gerek kalmadan kira öder gibi ev sahibi olmasını sağlamaktadır. Ayrıca kişilerin uzun süre beklemelerine de gerek kalmadan hazırlanan senetlerle karşılıklı güvenilirlik çerçevesinde konut sahibi olunuyor. İnşaat firmalarının hazırladığı çeşitli projelerden kendine uygun olanını seçen alıcı taksitle ev alarak bütçesini zorlamıyor. Özellikle dar ve orta gelirli ailelerin yüzünü güldüren bu kampanyaların ödemeleri kolaylaştırıcı bir yanı var. Faizsiz fiyat uygulaması ödemede kolaylık sağlarken kişileri tasarrufa sevk etmektedir. Dar gelirli ailelerin ev hayalini gerçekleştiren bu peşinatsız satış sistemiyle birlikte herhangi bir birikime gerek kalmıyor. Pratik ve zahmet gerektirmeyen bu yöntem son zamanlarda bir hayli insanın dikkatini çekmekte, tercih sebebi olmaktadır.

TOKİ Evlerinin Sağladığı Kolaylıklar

Yüklü ödeme sistemlerinden farklı olarak aylık taksitlerle ödeme kolaylığı sağlayan TOKİ evleri birçok dar gelirli insanın yüzünü güldürmektedir. Senetle ev alma uzun vadeli alternatif ödeme sistemleri ile ödeme kolaylığı sağlamanın yanı sıra borç yükünü hafifletmektedir. Taksitle ev alma yıllarca birikim yapılmasına gerek kalmadan peşinatsız ev alımlarını kolaylaştırmaktadır. Yüklü ödeme sistemlerinden uzak kalmak isteyen birçok kişi tarafından bu sistem tercih edilmektedir. TOKİ ev sistemi özellikle talebin az olduğu kesimlerde insanların talepleri doğrultusunda birçok kişiyi ev sahibi yapmaktadır. Bilinmesi gereken en önemli nokta ise; kurumun öncelikli amacının kâr elde etmek değil dar gelirli ailelere yardımcı olmak olmasıdır.

katilimevim-sabit-reklam