Günümüz şartlarında ev almak gün geçtikçe zorlaşmaktadır. Peşin olarak ev alamıyor ve taksitli ev almak istiyorum diyorsanız yazımız tam size göre. Taksitle ev almanın birçok yolu bulunmaktadır. Ama öncelikle ufak bir miktar da olsa peşinatınızın olması şarttır. Peşinat ile birlikte taksit miktarınız azalacak ve taksitleri rahatlıkla ödemeniz sağlanacaktır böylelikle kiracıya ev alma olanağı doğacaktır. Hem de borç yükünüz hafifleyecektir.

Öncelikle banka kredisi kullanarak bütçenize uygun eve sahip olabilirsiniz. Uzun vadelerde kredi puanınıza göre kredi oranları ile ev sahibi olabilirsiniz. Faiz ödemek istemiyorsanız ve taksitle evsahibi olmak istiyorsanız uzun yıllardır her gelir gurubuna hitap edecek şekilde konut sahiplendirme yapan Toplu konut idaresi projelerine göz atmanızda büyük fayda vardır.

Faizsiz Taksitle Ev Almak İstiyorum

Yıllardır çalışıyor ve kirada oturmaktan bıktıysanız kira öder gibi ev sahibi olmanız hayal değil. 1+1 seçeneklerinden başlayıp  lüx konutlara kadar inşa etmiş olan  TOKİ uygun peşinat ve taksit seçenekleri ile çok fazla taksitlendirme olanakları ile sizleri ev sahibi etmektedir. Peşinatım az ve gelir durumumda müsait değil taksitle ev almak istiyorum diyorsanız siz de bölgenizde bulunan projelere göz atmalısınız.

Ev almak isteyenlerin en büyük korkusu yıllarca evin faiz taksitlerine çalışmaktır. Son zamanlarda faiz oranlarının artması ve taksit vade seçeneklerinin düşürülmesi ile konut almak isteyen vatandaşlar kara kara düşünmeye başladı. Özellikle toki emekliye ev olanakları ve kolaylıklar sağlayarak yıllarca çalışmış ve başını sokacak bir evi olamamış emeklileri ev sahibi etmeyi planlamaktadır. Ufak ödeme seçenekleri ile emeklilik yıllarını kendi evinde huzurla geçirmek isteyen emekliler TOKİ konutlarına başvuru yapabilmektedirler.

TOKİ’den Faizsiz Taksitle Ev Almak İstiyorum Devredebilir Miyim?

Alt gelir guruplarına özel avantajları ile toki ev sahibi olmak isteyen herkesi ev sahibi yapmaktadır. En çok merak edilen konulardan biri de taksitle ev sahibi olmak istiyorum ama taksitleri ödemekte zorlanırsam evimi devredebilir miyim? Sorusudur. Alt gelir guruplarına ait projelere katıldı iseniz hak sahipleri borçlarının tamamı bitene kadar evlerini devredemeyeceklerdir. Ancak borcun kapatılması durumunda devir işlemi sağlanabilmektedir.

Konutları devir konusunda kısıtlama getiren TOKİ ayrıca konut sahibi olmak isteyen hak sahibinin konutunu kiraya vermesini de yasaklamıştır. Konut sahibinin kendisinin veya aile bireylerinin oturmadığının tespiti halinde sözleşmeyi feshetmektedir.

katilimevim-sabit-reklam