Türkiye’nin 81 ilinde 50 bin konut olarak gerçekleştirilecek olan Toki konut projeleri kira öder gibi ev almak isteyenlerin tercihi olmaktadır. Devlet destekli olması ve düşük taksit ödemeleri olması taksitle ev alma fikriyle ev alacakları harekete geçirmektedir. Bu sene 06 Mart 2019-19 Nisan 2019 tarihleri arasında başvuruların açıldığı Toki konut projeleri kiracıya ev sahibi olma fırsatı veren projelerdir.

Başvuruların yapılmasından sonra temmuz ve ağustos aylarında her ilde farklı tarihlerde kura çekimi yapılıp faizsiz ev sahibi olanlar belirlenecektir. Toki projeleri ve Katılımevim katılım modelleri konut kredisine alternatif olan ev finansman seçenekleridir. Bu iki ev finansman seçeneği ile Türkiye’de birçok kişi kendi evlerinde mutlu yaşamaktadırlar. Yapılan başvurulardan sonra TOKİ başvuruları ne zaman açıklanacak 2019 şeklinde bir arayışa girilmesi söz konusu olmaktadır.

Toki Konut Projesine Başvuru Şartları

Peşinat vermek istemeyenler için peşinatsız ev alma seçeneği de olan Toki projelerinden konut almak için başvuru şartları şöyledir;

  • Kişi hangi il ve ilçedeki Toki projesinden ev almayı düşünüyorsa o il ve ilçede bir yıldan az olmamak şartıyla ikamet ediyor olması gerekmektedir.
  • Daha önce taksitle ev al düşüncesiyle Toki projesinden bir konut almamış olması gerekmektedir.
  • Ev almak isteyen kişinin kendi üzerine yada eş ve çocuklarının üzerine herhangi bir konut tapu kaydının olmaması gerekmektedir.
  • Başvuru yapacak kişi 25 yaşını doldurmuş olmalıdır
  • Senetle ev alma fırsatı veren Toki projelerine başvuru yapan kişinin hane gelirinin 4500TL’yi aşmaması gerekir.

Toki Başvuruları Nasıl Yapılır

Toki konut projelerinden ev sahibi olmak isteyen kişiler başvuru süresinde başvurularını yaparlar. Başvuru süresinin tamamlanmasından bir süre sonra ilan edilen tarihte kura çekimi yapılır ve kuradan çıkan kişiler kredisiz ev sahibi olurlar.  Ödemeler kiradan kurtulmak için Toki konutlarından ev alan kişiler konutlar teslim alınınca ya da sözleşmeler imzalanınca yapılmaya başlar.için belli bir tarih verilmektedir. TOKİ başvuruları ne zaman açıklanacak 2019 yılındaki tarih de yine TOKİ tarafından internet sitesinden açıklanacaktır.

katilimevim-sabit-reklam