388 TL’den başlayan taksitlerle taksitle ev alma düşüncesinde olan kişiler için Toki konut projeleri çok cazip bir fırsattır. Peşinat ödemek istemeyenler için peşinatsız ev alma seçeneği de Toki’nin konut projelerinde mevcuttur. Bu projelerin en büyük özelliği ve en büyük avantajı devler destekli projeler olmasıdır. Kiradan kurtulmak ve kendi evinde mutlu bir hayat sürmek isteyen düşük gelirli kişileri ev sahibi yapmayı hedefleyen Toki’nin konut projelerinin taksit tutarlarının cezbedici olması da devlet desteğidir.

Katılımevim katılım modelleri ile ev finansmanı ile Toki projeleri birçok kişiyi ev sahibi yapmıştır. TOKİ başvurularından sonra evrak teslimin ardında evlerin sahiplerinin ödeme yapmaları beklenmektedir. Toki Borç Sorgulama sayfasına giriş yapılarak bu konuda bilgi isteyebilirsiniz.

Toki Projelerinde Kalan Borcu Öğrenme

Özellikle dar gelirli vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olmaları için bir fırsat olan Toki projelerinde 240 aya kadar vade yapılmaktadır. Kredisiz ev finansmanı sağlayan bu projelerde kişinin bütçesine göre oluşturulan ödeme planına göre ödemeler yapılır. Ev almak isteyenler ödemeleri Ödemeler ya konutlar teslim edildikten sonra ya da sözleşme yapıldıktan sonra başlar. Toki konut projesinden senetle ev alan olan kişi Toki’ye ödeyeceği kalan taksitleri öğrenebilmek için borç sorgulama yapabilir.

Toki’nin web sitesinden TC kimlik numarası ve şifre girilerek kalan taksit ödemeleri görülebilir. Toki konut projesinden taksitle ev al mantığı ile hareket edip ev alan kişi kendi e-devlet sisteminden de Toki borç sorgulaması yapabilir. Kiracıya ev sahibi olma fırsatı veren düşük taksit ödemeli Toki projelerinde 2+1 konutlara 180 ay vade yapılmakta ve tutara faiz işletilmemektedir. Devlet desteği ile faizsiz ev satışı yapılan bu projeler birçok kişinin ev sahibi olma hayalini gerçekleştirmektedir.

Toki Projeleri Hangi İllerde Yapılmaktadır

2019 yılında 50 bin konut yapacak olan Toki 2023 yılına kadar 250 bin konut yapmayı planlamaktadır. Düşük gelirli olup ev sahibi olmak isteyen kişiler için Türkiye’nin 81 ilinde ve bu illerin ilçelerinde konut projeleri inşa edilmektedir. Ödeme yapmaya başladıysanız Toki Borç Sorgulama sayfasından borç miktarınızı öğrenebilirsiniz.

katilimevim-sabit-reklam