Toplu Konut İdaresi’nin dar gelirli kişilerin kira öder gibi ev sahibi olabilmeleri için yaptıkları konut projelerinde çok düşük taksitlerle ev sahibi olunmaktadır. Devlet destekli olan Toki projelerinde taksitle ev al mantığı ile kendi evinde oturan vatandaşların çoğalması amaçlanmaktadır. Toki konutlarında istenirse konut fiyatının yüzde 10’una ya da yüzde 20’si peşinat olarak verilir ya da peşinatsız ev tercih edilerek taksitler ödenmeye başlanabilir. Kiradan kurtulmak ve kendi evinde oturmak isteyenler için yapılan Toki’nin konut projelerinde alt(dar) gelir ve orta gelir grubuna göre olan Toki dar gelirli ödeme planı seçenekleri vardır.

Dar Gelirli Vatandaşlar için Toki

Dar gelirli ailelerin ev sahibi olmak için karşılarına çıkan fırsat olan Toki konutların Türkiye’de 81 il ve bu illerin ilçelerinde inşa edilmektedir. Kredisiz ev almak isteyen dar gelirliler için Toki konut fiyatları bulunduğu il ve ilçeye göre, evin büyüklüğüne, evin bulunduğu semt ve lokasyona göre farklılık göstermektedir. Kiracıya ev sahibi olma fırsatı veren ve ev sahibi olma isteğini gerçekleştiren bu projelerde taksit ödemeleri 388 TL’den başlamaktadır. Bu taksit tutarı taksitle ev alma düşüncesinde olan kişiler için düşündüklerinden de düşük bir tutardır. Dar gelirli vatandaşların Toki konut projesinden alacakları ev için oluşacak ödeme planı da projenin bulunduğu il/ilçe ve lokasyona göre farklılık göstermektedir.

Dar Gelirli Toki Konutu Faiz Oranı Nedir

Senetle ev alma konusunda iki ev finansman seçeneği vardır. Biri Katılımevim katılım modeli diğeri de Toki konut projesidir. Katılımevim im katılım modellerinde faiz yoktur ve faizsiz ev alma seçeneği geçerlidir. Toki’nin konut projelerinde de geri ödeme planına göre değişmekle beraber faizsiz alınabilecek konut seçenekleri de vardır. Ev almak ve kendi evinde rahat ve huzurlu yaşamak isteyen dar gelirli vatandaşlar için Toki projeleri  düşük taksitleri ile kurtarıcı gibidir.

Siz de ödeme konusunda sıkıntı çekeceğinizi düşünüyorsanız bu konuda Toki’nin Toki dar gelirli ödeme planı  konusunda sunduğu seçenekleri değerlendirerek evinizi almak üzere hazırlıklara başlayabilirsiniz. Satın alacağınız ev sizin için ödeme konusunda zorluk sağlamayacaktır.

katilimevim-sabit-reklam