Düşük gelirli olanları kolay yoldan toki projeleri ile ev sahibi yapmak için yola çıkılmış Toplu konut idaresi ülkenin hemen hemen her yerinde şehir ve ilçelerde hizmet vermektedir. Toki ev fiyatları düşük gelirli olanlar için oldukça cazip seçeneklere sahiptir.

Ev fiyatları tokinin hangi şehir ya da hangi ilçede olduğu ile alakalı değişiklik göstermektedir. Fiyatlar lokasyonlara göre değişir ve alıcıların bu konu için araştırma yapmalarında fayda vardır. Taksitle ev alma imkanı sunan toki düşük gelirlinin yanında olmayı hedeflemiştir.

Toki’den Taksitle Ev Nasıl Alınır 

Bunun için öncelikle başvuru şartlarında olan kriterleri sağlamış olmak gerekir. Bu kriterler şu şekildedir; kişinin 25 yaş ve üzerinde olması gerekir. İkametgahının olduğu şehir ya da ilçede toki ev seçeneğini kullanmalıdır. Aile bütçesi için tokinin belirttiği kadar bir gelir olmalıdır. Bu belirlenen gelir istanbul için farklıdır. Toki ev fiyatları taksitlendirildiğinde her bütçe için ev bulmak mümkün hale gelmiştir.

1+1,2+1,3+1,4+1 gibi daire seçenekleri olan tokide bu evlerin fiyatları da birbirinden farklılık gösterir. Alt gelir grubuna ve emeklilere daha çok hitap etmektedir. Ev alım işlemi gerçekleştikten sonra aylık taksit tutarı belirlenir. Aylık taksit tutarları 6 ay sabit kalır. Ve her altı ayın sonunda enflasyon oranına göre Taksitlerde artış yaşanır. Almayı düşünen kimselerin bu taksitlerde olacak artışları göz önünde tutması gerekmektedir.

Tokinin Sunduğu Fırsatlardan Kimler Yararlanabilir

Toplu konut idaresinin sunduğu fırsatlardan dar gelirli grup, emekliler, kira öder gibi ev almak isteyenler rahatlıkla yararlanabilir. Toki ev fiyatları bu kimseler için rahatlıkla alınabilecek seviyededir. Faizsiz ev almak için bankalarla işinizin olmaması gerekir. Çünkü bankaların verdiği Kredilerde ciddi faiz oranları vardır. Ancak taksitler sabittir. Toki için faiz değil ama enflasyon oranına göre artışdan söz edilebilir. Bu artış her zaman değişebileceği için taksitlerin sabit olması imkansızdır.

Gaziler, gazi yakınları, şehit aileleri ve dul kalmış kadınlar başvuru şartlarında daha avantajlı değerlendirilmektedir. Peşinatsız ev seçenekleri gündemde olmasa da daha az peşinatla ev sahibi olmanın yolu vardır.

 

katilimevim-sabit-reklam