TOKİ ev sahibi olmak isteyenlere uygun fiyatlarla ev seçenekleri sunmaktadır. Bu ev seçenekleri bütçelere göre farklı kategorilerde hazırlanmaktadır. İstanbul’da yaşayanlar için TOKİ İstanbul için özel evler tasarlıyor. Bu farklı tasarımlar faizsiz kira öder gibi uygun taksit seçenekleri ile halkımızın hizmetine sunulmaktadır. TOKİ aracılığıyla ev sahibi olan kişi sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu sayının artmasında ödeme seçeneklerinin uygun olması ve anında teslim ev özelliği etkili olmaktadır. Yani ev sahipleri ödeme yapmaya başladığında evde oturmaya başlayabilmektedir. Bu da kiradan kurtulmak isteyenler için oldukça uygun bir seçenektir.

Özel Tasarım Toki Evlerinin Özellikleri

TOKİ son yıllarda farklı bütçe sahipleri için özel tasarım evler tasarlayarak bunları satışa sunmaktadır. Bu evler TOKİ’nin bulunduğu bölgeye veya şehre göre değişmektedir. Bu evlerde peşinatsız ev seçenekleri sunuldu gibi peşinatlı ve uygun taksit seçeneği de sunulmaktadır. Böylece satışa sunulan evlerden her bütçeye sahip vatandaş yararlanabilecektir.

Ev sahibi olmak isteyenler aynı zamanda kredi almadan ve banka borcu ödemeden ev sahibi olmak istemektedir. Kredisiz ev seçenekleri incelendiğinde bu evlerin peşinat ödenerek alınabildiği görülmektedir. Bu şekilde ev almak isteyenler kendilerine sunulan taksit sayısı seçenekleri arasında en uygun olanı tercih edebilmektedir.

TOKİ’den İstanbul’da Özel Tasarlanmış Ev Seçenekleri

TOKİ denildiğinde akla ucuz ve uyun taksitli ev satışı gelmektedir. TOKİ evleri aynı zamanda kira öder gibi ev seçenekleri de sunduğu için birçok kişiye cazip gelmektedir. Son zamanlarda TOKİ lüks konut satışlarına da başlamıştır. Bu konutlar lüks konut özelliklerine sahip olmakla birlikte satın almak isteyenlere uygun taksit seçenekleri sunulmaktadır. Kiracı ev sahibi şeklinde bir uygulama ile de satın alınan eve taşınıp aynı zamanda evin seçenekleri de ödenmektedir.

Bu seçenek farklı firmalardan senetle ev almak gibi bir seçenekten çok daha uygun bir seçenek olarak görülmektedir. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen kiracılar için, TOKİ zaman zaman çok cazip seçenekler sunabilmektedir. Bununla birlikte çok makul ödeme planlarıyla da TOKİ’nin etkili kampanyalar düzenlediği bilinmektedir.