Kayaşehir ilçesinin yakınında bulunan 3. Havaalanı, TEM ve Olimpiyat stadları ve 3. Köprü bağlantı yolları ile Kayaşehir her geçen gün daha da değer kazanmaktadır. Önceden köy durumunda olan Kayaşehir, yakınında bulunan Başakşehir’in gelişmesi ile oldukça değer kazanmıştır. TOKİ, 2005 yılından bu yana Kayaşehir’e birçok proje yapmaktadır. Bu bölgede yerleşimin TOKİ konutları ile oluştuğunu söylemek yerinde olur.

Kayaşehir ilçesi, Güngören, Beyoğlu, Zeytinburnu gibi ilçelerden daha büyük yüzölçümüne sahiptir. İstanbul’un geneline kıyasla çok fazla yeşil alana sahip Kayaşehir de TOKİ evleri ile hem yeşillikler içinde yaşama hem de rahatlıkla ev sahibi olma imkânı sunulmaktadır. %12 peşinat ile 2+1 evlerde 180 ay, 3+1 evlerde ise %10 peşinat ile 180 ay vade imkânı tanınmaktadır.

Kurası Yapılan Kayaşehir Projeleri

6 Mart-19 Nisan tarihleri arasında başvuruları gerçekleştirilen 4467 adet konut için hak sahiplerini belirleyecek olan TOKİ kura Haziran ayının sonlarında gerçekleştirildi. Hak sahipleri sözleşmeler gereği evin borcu bitene devretme veya kiraya verme gibi bir durumları bulunmamaktadır. TOKİ sonuçları sistemine göre asil ve yedek olarak çıkmayan vatandaşlar kura gününü takiben 2 iş günü içinde, yatırılan başvuru ücretlerini ilgili bankadan geri alabilmektedirler.

Ayrıca 2238 adetlik, 140 konutluk gibi diğer sosyal konut projelerine TOKİ çekiliş yapılmıştır. Vatandaşların çok yoğun talep gösterdiği konutlar için 4467 kontenjan bulunan konutlara 150 binden daha fazla başvuru talebi alınmıştır. TOKİ kuralar iki günde gerçekleştirilmiştir.

TOKİ Kayaşehir Başvuru Koşulları

TOKİ güvencesi ile ve rahat ödeme imkânları ile ev sahibi olmak için TOKİ başvuru şartları bulunmaktadır. Kayaşehir’den ev almak isteyenler en az 1 yıldır İstanbul’da ikamet ediyor olması gerekmektedir. Alt ve orta gelir grubu için hane halkının toplam geliri 4800 liradan daha az olmalıdır. Projeye göre ek belgeler talep edilebilmektedir.  Bu belgelerin belirlene tarihlerde tamamlanıp teslim edilmesi gerekmektedir. Belgelerin tamamlanmasının ardından TOKİ kuralarının sonuçlarını beklemek gerekmektedir. Bu sonuçlar katılmak isteyenler için canlı olarak izlenebilmektedir. Çekiliş sonuçlarının açıklanmasından sonra yeni işlemlere sıra gelmektedir.

katilimevim-sabit-reklam