TOKİ Başakşehir’in Kayaşehir Mahallesi’nde bin 500TOKİ konutunun satışa çıkacağını duyurdu. Konut satışının kimlere yapılacağı belirlenmedi. Projede 637 tane daire ve 6 tane dükkân var. TOKİ evlerinin 14 ay sonra teslim edilmesi planlanan projede bloklar az katlı olarak inşa edilecek. TOKİ Kayaşehir konutları Küçükçekmece’nin kuzeyinde konumlandırılıyor.  TOKİ Evleri, Bahçeşehir’e 10 kilometrelik Başakşehir’e ise 3 kilometrelik mesafededir.

TOKİ projeleri içerisinde İstanbul sınırları içerisinden son yıllarda yapılan en geniş projelerden biri olarak değerlendirilen Kayaşehir TOKİ projeleri için başvuruların yoğun olarak yapılması beklenemektedir.

TOKİ Kayaşehir Proje Konsepti

TOKİ evleri için Kayaşehir’de mahalle konsepti hedeflendiği belirtildi. Proje de içinden cadde geçen, tek katlı dükkânların, bisiklet yollarının, spor salonlarının ve çarşının olduğu bir mahalle konsepti düşünülüyor. 2 bin 618 konutluk projenin, sonraki projelere örnek olarak mahalle kültürünü canlı tutmaya yönelik olduğu söyleniyor. Böylelikle esnaf iletişimi de daha aktif sağlanacak.

Bu özelliklere sahip bir mekanda yaşamak herkesin hayali olabilir. Bu hayali gerçekleştirmek üzere çalışmalarını sürdüren TOKİ ile siz de bu dairelerden birine sahip olabilirsiniz.

TOKİ de Ödeme İmkanları ve Çekilişler

TOKİ başvurularından sonra satışlar kura çekilişi ile belirlenecek. Kayaşehir kura sonucu noter önünde açıklanacak. TOKİ Kayaşehir 2019 projesinde daireler için 500 tl-1.000 tl arası değişen bir başvuru bedeli alınacak. TOKİ kura sonrasında sonrasın da hak kazanamayanlar, ödedikleri başvuru bedellerini, çekilişten 2 iş günü sonra ödedikleri bankadan geri alabilecekler. TOKİ çekiliş işlemlerinden sonra sözleşme imzalanacaktır. Bu sözleşmeyle vatandaşlar TOKİ başvuru şartlarını kanıtlamış ve kabul etmiş olacaklar.

TOKİ sonuçları resmi sitede ve belirlenen yerde kura sonucu açıklandıktan sonra ev sahiplerine evleri teslim edilecek. Ödemelere ise teslim tarihinden sonra başlanacaktır. Konutların satışları için peşinat ve taksitler de kısa zaman sonra belirlenmiş olacak. Ödeme Planının 2+1 tipindeki konutlar da yüzde 12 peşinat bedeli karşılığında 180 ay yüzde 20 peşinat bedeli karşılığında 240 ay vade şeklinde olması beklenirken,3+1 tipindeki konutlarda ise yüzde 10 peşinat bedeli için 120 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 180 ay vade yapılması bekleniyor.

katilimevim-sabit-reklam