Dar gelirli aileleri ev sahibi yapmayı hedefleyen TOKİ, İstanbul Kayaşehir’de yeni konutları hayata geçirmeye başlamıştır. 868 konutluk yeni proje, Kayabaşı Mahallesi’ne 1 kilometre, Başak şehir’e ise yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Kayaşehir’de projelenen konut alanında 17 blok bulunmaktadır. 2 adet ticari alan,600 araç kapasiteli kapalı otopark ve 314 araçlık açık otopark projesi yapımına başlanmıştır.

Konutlar arasında komşuluk alanları oluşturularak, komşuluk ilişkilerinin canlandırılması hedeflenen toki evleri güçlü bir proje ile karşımıza çıkmaktadır. Evler 1+1,2+1,3+1,4+1 den oluşuyor. Her çalışmasında olduğu gibi toki, Kayaşehir’de de yeşil alanlara ve spor alanlarının oldukça fazla olmasına özen gösteriyor. Sosyalleşme için parkların ve eğitici alanların olması gerektiğini savunarak yeni projesi büyük ilgi görüyor.

Kayaşehir Kura Sonuçları Belli Oldu

Tokiden ev sahibi olma şartlarını yerine getiren vatandaşların toki başvuru formunu doldurup, ev sahibi olma hayalleri artık gerçekleşiyor. 2+1 ve 3+1 evlerin kuraları çekildi ve böylelikle insanlar yeni evlerine kavuşmuş oldular. Toki kura sonuçlarını isterseniz canlı, isterseniz videodan izleme şansına sahip olmanız haricinde tokinin resmi sayfasından da öğrenebilirsiniz.

Toki çekiliş ile binlerce kişinin evleri noter huzurunda yapılan çekilişle belli olmuştur. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri konut sayısının %10’u, Engelli Vatandaşlara” konut sayısının %5’i, Emekli Vatandaşlara konut sayısının %25’i kadar kontenjan ayrılmıştır. Toki sonuçlar listesine bakarak tc numaranızla giriş yaparak, sonuçların ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

Konut Teslimi Sırasında Sizden Hangi Belgeler İstenecek

1-Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı)

2- Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin hak sahibinde bulunan nüshası,

3- Konutu teslim almak üzere vekil olan kişi gelmiş ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi,

4- KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura.

5- Doğalgaz abonelik bedelinin yatırıldığına dair banka dekontu.

Bu belgelerin tam olması durumda alıcıya konut teslim tutanağı imzalatılarak evleri teslim edilecektir. Bu aşama TOKİ ile ev sahibi olmanın son aşaması olarak kabul edilebilir. Bu aşamadan sonra yapılması gereken evin kişiye ait olan işlemlerini yapmak ve taksitleri düzenli olarak ödemektir.

katilimevim-sabit-reklam