TOKİ’nin Türkiye’nin her ilinde hayata geçirdiği projeler arasında son zamanlarda Kayaşehir ön plana çıkar. Yeni yerleşim yapılan planına göre yapılan KayaşehirTOKİ tarafından en çok konut inşa edilen semtlerden biri olarak karşımıza çıkar. Yeşil alanların fazla olduğu Kayaşehir halkın hizmetine sunulan parkları ile de dikkat çeker. Çocuk oyun parkları ve mesire alanları sayesinde rahat nefes alma imkânı sunan Kayaşehir, TOKİ evleri ile daha da tutulan bir semt olmaktadır.

TOKİ Kayaşehir Proje Kapsamındaki Hizmetler

TOKİ, dar gelirli ailelerin çocuklarını düşünerek yaptığı projelerde okul ve sağlık ocağı gibi tesisleri de halkın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hizmete sunar. Bu konutlara sahip olmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve daha önce bir TOKİ projesinden ev almamak ilk şarttır. TOKİ sonuçları ilan edilmesi gereken tarihlerde sistemden kontrol edilerek öğrenilir. Sisteme girmek için kimlik numarası yeterli olur.

Başvurularını tamamlayarak ev sahibi olmak için ilk adımı atan vatandaşlar, diğer koşulları da yerine getirerek sonuçları beklemeye başlarlar. Emekliler için ayrı projeler üreten TOKİ kura sonucuna göre Kayaşehir projelerinden seçimlerini yaparak 2+1 veya 3+1 daireleri için beklemeye başlarlar. Bu bekleme süresi TOKİ tarafından belirlenen kura tarihlerinde son bulur. Bu kuralar isteyenlerin canlı olarak katılabileceği kuralardır.

TOKİ Kayaşehir Projelerinde Öncelikli Vatandaşlar

Ayrıcalıklı haklara sahip kişilere özel yapılan Kayaşehir TOKİ evleri engelliler için de seçenek sunar. Engelliler raporlarında belirtilen engellilik seviyesine göre kura kapsamına alınır.Ayrıca dul ve yetimler için de uygun projeler kura sistemi olmadan yapılır. Bu işlemlerden sonra TOKİ çekiliş işlemleri başlar. Kayaşehir deki projeler bittikçe sahiplerine teslim edilir.

Yapımı devam eden inşaatlar zaman içerisinde yeni sahiplerini bekliyor. Başakşehir’in yükselen yeni yüzü Kayaşehir dar gelirli ev sahibi olmayan vatandaşları TOKİ başvuru imkanları ile kolaylıkla projelerden ev sahibi yapmayı amaçlar. TOKİ gelir seviyesi düşük emekli, dul ve yetim aileler için yaptığı konut projeleri ile de göz doldurur. Bu projelere katılım için istenen özel belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler tamamlandığında TOKİ konutların başvuru yapılabilir.

katilimevim-sabit-reklam