İstanbul içinde pek çok farklı proje geliştiren ve tamamlayan TOKİ, Kayaşehir’de de yüzlerce konutu içine alan projeleri hayata geçirmiştir. Teslimlerin yapıldığı bu evler için toki sonuçları kapsamında ismi olan kişiler gerekli işlemleri tamamlamalarının ardından satın alım ve taksitlendirme uygulamaları yapılmaktadır. Proje kapsamında sözleşme imzalayan hak sahipleri belirtilen tarihlerde evrak işlemlerini halletmek durumundadır.

Yapılacak teslimatlar Emlak Planlama İnşaat Proje Yönetimi ve Ticaret A.Ş. vasıtasıyla yapılacak olup toki evleri için ödemeler bu adımdan sonra başlatılacaktır. Hak sahipleri kendilerine tebliğ edilen gün ve saat içerisinde kendi olanaklarıyla şantiyeye ulaşmak durumundadır. Teslime, genel itibariyle 09:00 civarında başlanması beklenmektedir. Teslim sırasında belli belgelerin bulundurulması önem arz etmektedir.

Konut Teslimi Esnasında Talep Edilen Belgeler

Teslim için çağrı alan toki başvuru yapıp kabul edilen adayların gelirken yanlarında bulundurmakla yükümlü olduğu bazı evraklar bulunmaktadır. Bunlar: Nüfus cüzdanı, KDV tutarının yatırılmış olduğunu gösterir fatura veya belge, konut vekaleten teslim alınacaksa vekaletnamenin aslı ve fotokopisi, gayrimenkul satış sözleşmesinin hak sahibinde olan nüshası ve doğal gaz abonelik bedelinin yatırıldığına ilişkin banka dekontu.

Belgelerin eksiksiz bir biçimde getirilmesi önemlidir. Toki kura yöntemiyle alıcı seçilmiş kimseler, sonrasında Müşavir firmadan Konut Teslim Tutanağı ve Konut Tespit Föyü imzalayacaklardır. Hak sahibi olunup olunmadığını isim listesinden kontrol etmek ya da resmi internet sitesinden kimlik numarasıyla sorgulamak mümkündür. Çıkan sorgulama ekranında konut alımı için isminizin ekli olup olmadığını kolaylıkla görebilirsiniz.

Çekilişte İsmi Çıkmayanların Başvuru Bedelleri

Kayaşehir projesi kapsamında, 2 oda 1 salon ve 3 oda bir salon daireler için çeşitli miktarlarda başvuru bedellerinin yatırılması gerekmektedir. Ancak bu bedeller toki çekiliş sonrasında ismi çıkmayanlara iade edilir. İadeler çekilişin yapıldığı tarihten itibaren olacak şekilde 2 iş günü ertesinde T.Halk Bankası A.Ş. yetkili şubelerine yatırılmaktadır.

TOKİ projelerinden birine başvuruda bulunduktan sonra adınız kurada çıktıktan sonra vazgeçtiyseniz bu durumda size verilecek olan kanuni cayma hakkı süresinde dikkat ederek hakkınızı başkasına devredebilirsiniz. Böyle ödeme aşamasına gelemeden daireniz başkasına verilecektir.