Türkiye’nin birçok yerinde yapılan konutlar ile dar gelirli aileler ev sahibi yapılmaya devam etmektedir. TOKİ tarafından yapılan projelerin en büyükleri arasında yer alan İstanbul Kayaşehir projesi ile birçok konut inşa edilmektedir. Proje kapsamında başvuruları alan kurum, başvuru yapmaya hak kazanan kişiler arasında kura çekmektedir. TOKİ başvuru konusunda net bilgilere Toplu Konut İdaresi resmi internet sayfası üzerinden ulaşılabilmektedir.

TOKİ aracılığı ile Kayaşehir bölgesine yaptırılan konut projelerinde çekiliş yapılmıştır. Noter huzurunda yapılan çekiliş ile birçok engelli, şehit yakını ve dar gelirli vatandaş ev sahibi olmaya hak kazanmıştır. 1+1, 2+1 ve 3+1 evlerin satışının yapıldığı Kayaşehir projesine ilgi yoğun olmuştur. TOKİ evleri için başvuruda bulunan vatandaşlar sonuçların ne zaman açıklanacağı konusunda araştırmalar yapmaktadır. Sonuçlar yedek ve asıl listeler halinde internet sitesinden açıklanmıştır.

TOKİ Kayaşehir Başvuru Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Kayaşehir konut projelerine başvuran kişiler, sonuçları TOKİ internet sitesinden öğrenebilmektedir. Sonuçlar tam liste halinde yayınlanmıştır. Ayrıca kimlik numarası ve çeşitli bilgiler ile sorgulama sayfasından sonuç sorgulama yapılabilmektedir. TOKİ kura sonuçlarında ismi bulunmayan kişiler başka projelere başvuru yapma hakkına sahip olacaktır.

İstanbul için 2019 yılında birçok konut projesi düzenlenecektir. Özellikle Anadolu Yakası için yoğunlaşan projeler ile birçok dar gelirli vatandaş ev sahibi yapılacaktır. Yapılan başvurular sonucu TOKİ çekiliş sürecinde emekliler, engelliler ve şehit aileleri için ek kontenjan ayrılacaktır. TOKİ evleri için başvurular 2+1 ve 3+1 daireler için farklı şekillerde yapılmaktadır.

TOKİ Kayaşehir Sonuçları Tam Liste

İstanbul Kayaşehir için düzenlenen TOKİ projelerinde çekiliş yapılmıştır. Toplamda yaklaşık 4 bin 500 adet konut için yapılan çekilişin ardından hak kazanan kişilerin tam listesi, kurumun resmi sayfasından açıklanmıştır. TOKİ sonuçları hakkında tam listeye ulaşmak için Toplu Konut İdaresi resmi internet sitesi ziyaret edilebilmektedir.

Yapılan TOKİ çekilişinin sonuçlarının açıklanmasının ardından yeni bir aşamaya geçmeniz söz konusu olacaktır. Bu aşamada sizinle imzalanacak sözleşme ve taksitlendirme konusunda gerekli bilgilendirmenin yapılması gerekmektedir. Bundan sonra yapmanız gereken taksitlerinizi düzenli olarak ödemek olacaktır.