Dar gelirli olanlara ev alma fırsatı geliyor. TOKİ’nin başlatmış olduğu bu kampanya ile ön ödemeleri olarak taksitle ev alma imkânı doğuyor. Almayı düşündüğünüz evin fiyatını kafanızda belirleyin ve ödeyebileceğiniz peşinatı da hesaplayın. Ardından bütçenizi gözden geçirin ve sizi zorlamayacak şekilde aylık ödeyebileceğiniz taksit miktarlarını ayarlayın. Yapmanız gereken bu kadar. Kiradan kurtulmak dar gelirliler için rüyalarda değil artık.

Proje İlerleyiş Şekli

Ev ve fiyatı belirlendikten sonra, taksitler ayarlanır sonra sıra grup seçimine gelir. Gruplar 60 kişilik, 80 kişilik, 100 kişilik, 120 ve 240 kişilik olmak üzere değişir. Kendinize uygun olan grubu seçiyorsunuz ve taksitle ev al projesinden yararlanıyorsunuz. Grup seçimi yapıldıktan sonra sözleşme kısmına geçilir ve karşılıklı olarak sözleşme imzalanır. Yapılan sözleşmeler yasal güvencelere dayalı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Çoğunluk sağlandıktan sonra ise noter huzurunda çekiliş işlemleri başlar. Çekilişte çıkan tarihe göre ev sahibi olursunuz. Ev sahibi olmak artık bu kadar basit ve kolay bir şekilde gerçekleşiyor.

TOKİ Dar Gelirliler İçin Konut Projesinin avantajları

Projenin her aşaması yasaldır ve sözleşme yasal güvencelere dayandırılmıştır. Kiradan kurtulmak için çok güvenli bir yöntemdir. Çekiliş sonrası teslimat tarihiniz belirlendiğinde istediğiniz yerden ev almak en doğal hakkınızdır. Evinizi teslim aldıktan sonra taksitleriniz yeniden gözden geçirilebilir. Taksitlerinize yeniden düzenleme getirilebilir hatta sabitlenebilir. Bu proje sayesinde kira öder gibi kendi evinizde oturabilirsiniz. Bankadan kredi çekip almaya göre çok daha avantajlıdır. Çünkü faizsiz ev olanağı sunar. Faiz ödemeyeceğiniz için taksitleriniz çok kısa bir sürede biter.

Eğer elinizde hazır bulunan peşin paranız yüksek miktarda ise ev sahibi olmanız çok daha kısa bir sürede gerçekleşir. Eğer daha yüksek taksit ödeyebileceğiniz zaman gelirse yeniden bir düzenleme yapılarak şartlar değiştirilebilir. Elinize toplu bir para geçerse eğer toplu ödeme ile borcunuzu erkenden kapatabilir ya da ara ödemeler yapabilirsiniz. Böylelikle taksit tutarları ve sayıları değişir ve yeniden düzenlenir. Ev sahibi olmak isteyen herkes bu projeden yararlanabilir, kredisiz faizsiz ev sahibi olabilir.

katilimevim-sabit-reklam