Toplu Konut İdaresi emekli olduğu halde halen kirada oturan vatandaşlara yaptırdığı 50 bin konut ile ev sahibi olmak şansı vermektedir. Her yaştaki birey kiradan kurtulmak ve kendi evinde oturmak ister. Hayat şartları el vermediğinden dolayı taksitle ev alma fırsatı yakalayamayanlar için TOKİ bu şansı sunmaktadır. Uzun vade, uygun fiyatlı taksitler emeklilerin yüzünü güldürmektedir.

Dairelerde 2+1 ve 3+1 alternatifi bulunmaktadır. Emekli kampanyasına başvuru tarihi belirlenmiştir. Belirlenen süre içinde faizsiz ev almak isteyen emeklilerin Halk Bankasına istene ücreti yatırarak başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Başvuru ücreti;

  • 2+1 daireler için 500 TL
  • 3+1 daireler için 1000 TL’dir.

Başvurusu kabul edilen emekli kiracıya ev sahibi olmak aylık çok düşük taksitlerle nasip olacaktır.

Emekli Kampanyası Projeleri Nerelerde Yapılmaktadır?

İnsanlar yıllarca çalışıp ev almak istemektedir. Çünkü barınma en temel ihtiyaçtır. Bu ihtiyaç kiracı olarak yaşanarak da karşılanabilir. Fakat her ay ödenen kira bedeli maddi olarak insanları zorlamaktadır. Özellikle emekli olan vatandaşların kira ödemesi oldukça külfetlidir. Taksitle ev al düşüncesi ile hareket edenler için TOKİ harika fırsatlar sunmaktadır.

Ülkemizin 67 ilinde 140 proje ile hayata geçirilecek kampanyada emeklilere 50 bin sosyal konut sunulmaktadır. Başvuru tarihleri içinde başvuruda bulunan emekliler arasında kura çekilir. Kurada çıkanlar peşinatsız ev sahibi olma şansını elde ederler. Kurada çıkan emekliler çok kısa süre içinde evlerine taşınırlar. Evlerinde oturan emekliler kira öder gibi aylık taksitlerini ödeyerek ev sahibi olmanın keyfini sürerler.

En Kolay Ev Sahibi Olma Yöntemi

TOKİ, devletin dar ve orta gelirli vatandaşların ev sahibi olmadaki zorlukları fark etmesi neticesinde ortaya çıkmıştır. Aylık belli bir miktar maaşla geçinmek zorunda olanların ev için birikim yapması çok zordur. Senetle ev almak istese peşinat talep edilecektir. Peşinatı olmayan dar gelirli bu fırsatı da değerlendiremeyecek. Geri ödemede aylık taksitlerin yüksek olması, konut fiyatlarının artması ve faiz oranlarının yükselmesi konut kredisi kapısını da kapatmaktadır.

TOKİ, kredisiz ev sahibi olmak için en uygun yöntemdir. Cüzi miktarda peşinat talep edilir. İstenen peşinat diğer yöntemlere göre çok cüzi olduğundan ve zaten projelerdeki konut fiyatları daha düşük olduğundan vatandaşları çok zorlamamaktadır.

katilimevim-sabit-reklam