İş hayatına atılıp çalışmaya başladığımız andan itibaren hepimizin hayali başımızı sokacak bir evimizin olmasıdır. Herkesin hayali gelir olanaklarına göre değişkenlik gösterirken ev sahibi olmak isteyen herkesin ortak düşüncesi kendi gelir oranında taksitlendirme sağlamaktır. Bir çok banka ve kiracıya ev olanağı sağlamak isteyen şirketler kira öder gibi sahibi olanaklarından bahsetmektedir. İşin özüne dönüldüğünde ise kira miktarının 3-4 katı kadar ödemeler çıkmaktadır.

Özellikle orta direk diye tabir edilen ve ülkemizde büyük bir yer sahibi olan orta gelir düzeyine sahip kişiler taksitle ev alma hayali kurmaktadırlar. Ödeyecekleri taksit miktarları sınırlı olduğu için banka ve finans firmalarına güç yetirememekten yakınmaktadırlar. En uygun ödeme seçenekleri ile Ev sahibi olmak isteyenlere farklı seçenekler sunan TOKİ dar gelirliyi ev sahibi etmektedir.

Taksitle Ev Sahibi Olmak

Günümüzde ev almak isteyenler için bir çok fırsat bulunmaktadır.  15 yıla varan vadelerle ve 200 TL den başlayan fiyatlar ile bütçenize uygun ev alma fırsatları sunan TOKİ ile ev sahibi olmanız artık çok kolay.  Eğer yoksul guruba dahilseniz taksitlendirmeler 20 yıla kadar genişletilmekte ve aylık ödeme miktarlarınız daha da düşmektedir.

Ülke genelinde 81 ilde hizmet veren TOKİ projeleri ile hem vatandaşları ev sahibi ederken hem de proje gerçekleştirdiği bölgelerde işsizlik sorunun oldukça azaltmaktadır. Alt gelir ve yoksul gurupları belgelerini teslim ettikten sonra kura sistemine katılarak ev sahibi olmaktadırlar. Kurada ismi çıkmayan kişiler bir sonraki projeye başvurarak tekrar kuraya katılma imkanını yakalamaktadırlar.

Peşinatsız Ev Sahibi Olmak Artık Çok Kolay

TOKİ aracılığı ile ev sahibi olmak isteyenlerin en çok merak ettiği konu ödemesi gereken peşinat miktarıdır. Öncelikle peşinat miktarı alacağınız konuta göre değişkenlik göstermektedir. Eğer gerçekten alt gelir gurubuna dahilseniz ve peşin ödeme durumunuz yok ise Bazı projelerde peşinatsız ev  almanız sağlanarak taksitlendirme yapıldığını bilmenizde yarar var.

Peşinatsız taksitlendirilmiş projelerde alacağınız konutu satmanız veya kiraya vermeniz yasaklanmıştır. Bunun en büyük nedeni yoksul kişilerin haklarını korumaktır. Sadece hak sahibi ve ailesinin kullanımında olan bu konutlar özellikle emekli bireylerin yaşamlarının geri kalan kısmının güvende ve huzurlu geçmesine olanak sağlayacaktır.

katilimevim-sabit-reklam